Освітяни Вінниччини почали отримувати довгоочікувані ноутбуки

Про на своїй сторінці в мережі Facebook повідомила народний депутат України Лариса Білозір .

“Нарешті Міністерство цифрової трансформації України та Міністерство освіти і науки України розпочали втілювати в життя проєкт «Ноутбук кожному вчителю». Міністерство освіти обіцяло забезпечити педагогів технікою ще на початку навчального року, але через те, що більшість тендерів із закупівлі комп’ютерів не було проведено, процес затягнувся аж на пів року”, – зауважила народна обраниця.

За її словами, завдяки державній субвенції закуплено 60 000 ноутбуків для вчителів з 24 областей та міста Києва. З держбюджету на це виділили 980 млн гривень. З них для вчителів Вінниччини придбано 2327 ноутбуків.

“Рада повідомити освітян зі свого округу,  що вже розпочалося постачання 1248 ноутбуків в школи Вінниччини, зокрема  отримали громади: Бабчинецька, Джуринська, Жмеринська, Мурафська. Очікуємо також наступну партію – 1079, які будуть вручені вже найближчим часом. Однак різні громади спрацювали по різному, дехто отримає дуже мало техніки, хтось вже мав ноутбуки і працював раніше, або ж провадили так господарську діяльність, що на балансі рахувалася комп’ютерна техніка, яка була фактично непридатною для використання, яка не була списана до подачі заявок”, – повідомила Лариса Білозір.

Вона також зазначила, що середня вартість одного ноутбука за субвенцією — 17 800 гривень. Крім цього, в результаті проведення аукціону наявна економія коштів. За ці гроші додатково закуплять ще 540 ноутбуків.

“Це забезпечить нормальну роботу вчителів, які постали перед справжнім викликом у непростий час пандемії. Адже у багатьох вчителів взагалі не було комп’ютерів, щоб проводити дистанційне навчання. Єдине, прикро, що незважаючи на те, що кошти було передбачені на початку 2021 року, державна система настільки  громіздка  і в цьому випадку неоперативна (тендери були призупинені через виявлені СБУ порушення), тому вчителі замість того, щоб отримати ноутбуки на початку навчального року, отримують їх під кінець 2021 року перед канікулами, – підкреслила Лариса Білозір.  – Переконана, освіта має бути доступною і безпечною, а школи оснащені комп’ютерною технікою, з огляду на ситуацію з пандемією COVID-19 та нові виклики, які виникають через це”.