З чим входить Україна у новий рік, які проблеми досі залишаються актуальними для держави та Вінницької області, а що можна зарахувати до успішних проектів – погляд народного депутата України по мажоритарному округу № 17 Миколи Кучера для Центру суспільно-політичного моніторингу “Вектор”. Далі – пряма мова народного депутата.
Позитив для Вінниччини
Оновлення доріг – це те, що вкрай важливо для соціально-економічного розвитку регіону. Адже стан доріг донедавна був катастрофічним. Тільки згадайте М-12 до її реконструкції…
Але, на щастя, ми бачимо позитивний рух до якісних змін. Зокрема цьогоріч Вінниччина отримала повністю відремонтований автошлях Р-08 (Немирів – Брацлав – Тульчин – Томашпіль – Ямпіль), який після зведення нового мосту через Дністер до Молдови, стане фактично ще один міжнародним коридором, на теренах області.
На моєму окрузі йдуть роботи з оновлення автошляху Р-33, який має стати альтернативним шляхом до Одеси, оминаючи Умань. Цьогоріч було здійснено ремонт 38 км на двох ділянках Р-33 зі сторони Чечельника. Нині ремонтники зупинились на 153 км автошляху одразу перед в’їздом у Тростянець зі сторони села Буди. Залишилось відремонтувати ще три ділянки дороги через Бубнівку, Ладижин, Оляницю, Тростянець. У 2022 році роботи продовжаться і буде відновлено 30 км автошляху включно з мостами та шляхопроводами.
Ми вже маємо у планах на 2022 рік також капітальне оновлення автошляху Т-02-22 Тульчин – Тростянець – Бершадь, який сполучить два коридори Р-08 та Р-33. Також серед наших пріоритетів – ремонт Т-02-02 Могилів-Подільський – Ямпіль – Бершадь – Умань. Ми працюємо, щоб наступні об’єкти великого дорожнього будівництва на Вінниччині з’явились там, де це особливо потрібно.
Негатив для Вінниччини
Важкими питаннями не тільки для вінничан, а й для всіх українців залишається військова агресія на сході України, спровокована Російською Федерацією, а також боротьба з пандемією коронавірусу COVID-19.
На регіональному рівні спільними зусиллями народних депутатів, меценатів, соціального бізнесу й просто небайдужих громадян, ми постійно надаємо підтримку для вирішення обох питань.
Щодо свого політичного округу, як народний депутат, я з 2015 року опікуюсь військовими частинами, що знаходяться на території Гайсинського району. Неодноразово відвідував військовослужбовців у зоні АТО/ООС, постійно зустрічаю там своїх земляків. На жаль, і багато ми їх втратили… Запевняю, українські військовослужбовці й досі потребують людської підтримки, їх подвиги дійсно заслуговують на повагу!
У медиків наразі свій «фронт». Вони боряться за життя та здоров’я українців, яких вже 2 роки поспіль вражає дійсно небезпечний вірус COVID-19. Ми вкотре переконалися, що лікування вінничан буде ефективніше, якщо на те будуть створені належні умови лікування, забезпечено сучасним медичним обладнанням. І якщо в Бершаді, Тростянці й Теплику керівництво громад раніше усвідомило ці проблеми – ще до настання пандемії нам вдалося багато зробити в медичних закладах цих громад: хоч і важко було, але добудували Теплицьку поліклініку; в Бершадській ОЛІЛ повністю відремонтували відділення анестезіології та інтенсивної терапії, хірургічне, інфекційне, дитяче відділення; реконструйовано лікувальний корпус Тростянецької ЦРЛ; постійно оновлювалось медобладнання для перерахованих районних лікарень. На жаль, вже в умовах пандемії нам довелося знаходити фінансування на покращення матеріально-технічного стану Гайсинської медицини. Намагаюсь не відмовляти й медикам Ладижина. Загалом, як народний депутат, я неодноразово звертався до всіх щаблів української влади й за 2016-2021 роки нам вдалося спрямувати в медицину вже нинішнього Гайсинського району більше 20 млн грн.
Негатив для України
Переконаний, що й на національному рівні найбільші проблеми через ті ж питання: загроза посилення військової агресії й щоденна боротьба з коронавірусом COVID-19 та його новими, не менш небезпечними штамами.
Як народному депутату, хотілось би побачити від чинної влади не просто хаотичних кроків кудись, а чіткої стратегії й державницьких рішень для вирішення вищеописаних проблем на благо держави України.
Позитив для України
23 серпня в Києві за участі лідерів і представників 46 країн світу вперше відбувся Міжнародний саміт «Кримська платформа». Учасники підписали спільну декларацію. Як на мене, надважливе в декларації є міжнародне невизнання незаконної анексії українського Криму Російською Федерацією. Вважаю, це надвагомим кроком у глобальному масштабі щодо відновлення територіальної цілісності України.
Лише хочу побажати українським політичним лідерам бути дипломатично сильними, фахово «підкованими», мати надійну суспільну підтримку у всіх їх починаннях та ініціативах. Адже найсильніша зброя проти всіх бід – це згуртованість нації. Тоді й всьому світу буде очевидно, що українці – сильні, мудрі, щиросердні та миролюбні люди!