Історія назви Крижополя походить від польських слів кrzyż – кжиж – хрест та pole – поле. Krzyż o pole – хрест в полі. Історики припускають, що, ймовірно, колись тут стояв великий хрест у полі, тому й поселення так назвали. Є й інша гіпотеза походження назви. Недалеко від містечка пролягає кряж, що слугує вододілом між басейнами Південного Бугу і Дністра. Слова «кряж» і «поле» утворюють «кряжопіль», що, очевидно, видозмінилось згодом у Крижопіль.
Цей край славиться такими відомими особистостями, як: Данило Заболотний – мікробіолог та епідеміолог, Микола Трублаїні – письменник, Наталі Гринчик-Струтинська – поетеса та педагог, Валентин Тишецький – живописець та багато інших.
Нині це містечко теж активно розвивається. З початку повномасштабного вторгення крижопільці стали на захист Батьківщини: одні пішли на фронт, інші – волонтерити. Не забувають підтримувати економічний та продовольчий фронт країни. Нині місцеві аграрії успішно завершили посівну, на черзі – обробіток озимих.
Днями в цій громаді ми провели зустріч з однодумцями. Було створено місцевий осередок. Очолила його Леся Килімник – головний лікар ПМСД. На зібранні був присутній голова ГО «МИ –ВІННИЧАНИ» Валерій Коровій. Під час спілкування мова йшла про проблеми та перспективи громади, торкнулися теми охорони здоров’я та освіти. Домовилися, що і в Крижопільській ТГ представники нашої команди реалізовуватимуть різноманітні проєкти, спрямовані на розвиток та добробут їхньої малої батьківщини.