Студенти Вінницького технічного фахового коледжу вільний від заняття час проводять у студентській лабораторії. Учні із завзяттям виготовляють із старих безперебійників для комп’ютерів інвертори. Роблять павербанки, зварювальні пристрої, ліхтарики та інші важливі речі для військових ЗСУ. І все із неробочих приладів, які зазвичай викидають в смітник, повідомляє Вінниця.info.
“Ми зараз перейшли на військові рейки. Я був здивований, адже багато студентів виявили бажання допомагати ЗСУ. У студентській лабораторії наші учні роблять інвертори, тобто перетворювачі, з 12-ти вольт постійного струму на 220 вольт змінної напруги, а ще павербанки, пристрої для перевірки свічок запалювання в автомобілях, точкові зварювальні апарати, ліхтарики. Ми робимо це із непотрібних речей. Перетворювачі на 220 вольт ми робимо із старих «упсів». Завдяки їм воїни можуть заряджати старлінки, рації. Один наш інвертор вже є на позиціях у Бахмуті, а павербанки ми передали воїнам в Херсон”, – розповідає Олексій Грабенко, викладач фізики Вінницького технічного фахового коледжу.
Більшість студентів, які виявили бажання допомагати військовим, навчаються на другому курсі. Свою справу знають на зубок. Микола Антков розібрав мікрохвильову піч. Обережно виймає з неї трансформатор і починає «мудрувати».
“Я з дитинства любив щось розбирати, крутити. В мене спеціальність комп’ютерна інженерія. З початку повномасштабної війни я намагаюсь всіляко підтримувати та допомагати військовим. Я зробив один точковий зварювальний пристрій і на це мені знадобилось два тижні. Зараз роблю другий”, – говорить Микола.
А от студент Михайло Задорожний тим часом розбирає джерело безперебійного живлення (упси). Тепер він буде в сотні разів потужніший.
“Він підключається до автомобільного акумулятора і десь на позиції його можна використовувати для зарядки телефонів та різної техніки”,—коментує студент Михайло Задорожний.
Окрім цього, умільці технічного коледжу за власним дизайном виготовляють павербанки із використаних електронних цигарок. На кожний наклеюють наліпку із вінницьким гербом. А ще розробили автономну сонячну зарядну станцію, яка допоможе заряджати гаджети та електроприлади сонячною енергією.
“Також наші студенти самі розробили світлодіодні ліхтарики зі вживаних лампочок. Такий ліхтарик заряджається як звичайний телефон. Ми його робимо із електронних цигарок, драйверів, із вживаних світлодіодних лампочок на 4 вати потужності. Він може світити добу. В планах – робити також окопні свічки”, – коментує Юрій Костюк, викладач спеціальних дисциплін.
Військовим такі приладі дуже необхідні, тому вони вдячні студентам за їх винаходи та працю.
“Наші хлопці часто змінюють позиції, постійно в русі, і ось такі прилади допомагають телефон зарядити. Також рятівні прилади для перевірки свічок в автомобілях, прилади точкового зварювання теж ми використовуємо для ремонту «залізних коней»”, – додає військовослужбовець однієї частин вінницького гарнізону Вадим Горшков.
Волонтери вінницького технічного коледжу просять усіх небайдужих приносити вживані електроні цигарки, непрацюючі мікрохвильові печі, джерела безперебійного живлення бажано від 300 ват, автомобільні домкрати в навчальний заклад.
Джерело: Вінниця.info