Продовжуємо діалог з мешканцями Вінниччини про наболіле. Сьогодні мова піде про медицину.
Запитує Олег Войтюк з Немирівської міської територіальної громади: “Ми бачимо стрімкі зміни у медицині, Уряд поділив лікарні на “кластерні” й ” некластерні”. Як ви бачите далі цю реформу? Наскільки вона стане корисною для громад? Де місце тепер колишнім ЦРЛ?”
-Дуже прикро, коли вирішенням проблематики у медицині займаються політики, а не безпосередньо самі лікарі. Оце якраз те, що на сьогоднішній день викликало масу дискусій у питаннях формування так званих кластерних лікарень. Наприклад, особливо зараз гостро стоїть питання в Хмільницькому районі. Там 3 великих лікарні: Калинівська, Хмільницька і Козятинська претендують на роль кластерної лікарні. Це, до речі, є дуже показово. Ми буквально недавно були в Калинівській лікарні, яка найкраще адаптована до цих умов. Більше того, в географічному плані вона розташована якраз на перетині автошляхів, де найбільше аварій. Важко уявити, як постраждалого в ДТП будуть везти, наприклад, з Калинівки в Хмільник або у Вінницю для надання відповідної медичної допомоги.
Тому, коли ту чи іншу лікарню визначають кластерною, у мене виникає питання: хто таке рішення приймав і які були відносно цього аргументи? Не потрібно підв’язувати до адміністративних поділу ще й охорону здоров’я, особливо коли мова йде про екстрені випадки: інфаркт, інсульт, передчасні пологи, травми під час катастроф…
Але не можна й заперечувати, що ідея з фінансуванням лікарень НСЗУ реально запрацювала. Під час візиту до Немирівської міської лікарні ми побачили, що медзакдад успішно працює. За рахунок пакетів послуг, які оплачує НСЗУ, лікарня заробила 28 мільйонів гривень. Там працює великий колектив, сплачуються податки у місцевий бюджет. У той же час міська рада чомусь утримується від фінансування закладу, компенсувала тільки 9 млн грн енергетичних витрат. Немирівська лікарня не просто не зупиняється у своєму розвитку, але активно впроваджує свої послуги навіть для пацієнтів з інших громад, районів, областей, лікує та реабілітує військових. І це все фактично без підтримки органу місцевого самоврядування. Тут спрацював професіоналізм медиків і довіра пацієнтів.