Народна депутатка України Лариса Білозір на власній сторінці у мережі Facebook прокоментувала проект закону №6306 щодо удосконалення надання медичної допомоги, який днями був на розгляді у Верховній Раді.
“Мене обирали і делегували в Раду люди захищати їх інтереси, і кожен виборець завтра нас запитає, що ми тут наприймали, чому медицина може стати взагалі недоступною, чому зменшується фінансування медпослуг з боку держави і вводяться платні послуги та співоплати, чому згідно з кластеризацією уряд буде визначати, яким лікарням бути, яким ні. Нове моделювання Вінницької області бачила, і була шокована, більшість районних лікарень згідно визначених кластерів будуть стерті з лиця землі. І це все гарно називається – реформою і оптимізацією! І вносяться ось такі законопроекти, які під гарною обгорткою пусті!”, – зазначила на власній сторінці у мережі Facebook Лариса Білозір.
Вона також підкреслила, що зазначений проєкт закону перше читання не пройшов. “Дякую, що народні депутати зрозуміли, що за ширмою потрібних речей нас знову відволікають від головного, що маскує цей законопроект – збільшення платних медичних послуг, в тому числі в державних та комунальних закладах охорони здоров’я та скорочення кількості мед закладів”, – зауважила народна обраниця.
Лариса Білозір переконана: замість того, щоб наближати медицину до людей, автори законопроєкту перетворюють охорону здоров’я на сферу для обраних. “А чому? Бо заклавши у бюджеті на охорону здоров’я лише половину коштів від реальної потреби, різницю, за задумом авторів законопроєкту, очевидно треба покрити з кишені пацієнтів. А це близько 120 млрд. грн, на секундочку. Ось звідки мають брати ресурс для обіцяного збільшення заробітних плати медиків! Таке враження, що все свідомо робиться для того, щоб медичну галузь повністю поставити на комерційні рейси. Де обіцяна страхова медицина? Питання вже риторичне! Я вже мовчу про доступність, про яку вже ніхто навіть і не думає”, – підкреслила депутатка.
За її словами, Україна й досі має неефективно сформовану сітку опорних лікарень, яка не відповідає потребам людей. “А тепер ще й на цій основі хочуть формувати так звані кластери та об’єднувати заклади охорони здоров‘я, якими прикрити банальне закриття медичних закладів під гарним словами оптимізація, кластиризація та бенчмаркінг, – наголосила Лариса Білозір. – Цим законопроектом створення і припинення лікарень виносять за межі закону і дають право Кабміну вирішувати! А вони вже підготували гарну обгортку, де пустота, «кластеризацію госпітальних округів». За нею на моєму окрузі залишається одна лікарня! Шаргород стирають з лиця землі, при тому Шаргород сьогодні номер один в області по наданим послугам, та друга в регіоні по фінансуванню з НСЗУ! Лікарня працює, пацієнти йдуть, а теоретики своїми моделями знищать навіть те, що є!”.