Назва села Лука – Мелешківська походить від території біля річки Чаплі – “луки” і від прізвища першого власника – Ярмоли Мелешка, що володів цією земельною ділянкою наприкінці XVIII століття. Перша згадка про Луку-Мелешківську датується 1569 роком.
Нині в громаді представлено чимало великого та малого бізнесу. Продукція відомих торгових марок: ТОВ «Аграна Фрут», «LoveLuka», «Ковбаскофф» та ін. – представлена на полицях магазинів всієї країни.
Із перших днів повномасштабної війни громада об‘єднала свої зусилля задля боротьби з агресором. Тут цілодобово приймали переселенців. Частина з них залишилась в громаді й до сьогодні. Місцеві господині готували і продовжують готувати смаколики для захисників на передову. У Луці – Мелешківській навіть розробили власну техніку плетіння маскувальних сіток. Їх, до речі, продовжують виготовляти.
Приємно, що осередок ГО «МИ – ВІННИЧАНИ» створено і в цій громаді. Його очолив Олександр Комісарчук – директор вінницького привокзального ринку. Удвічі приємніше, що серед прихильників об’єднання тепер є і священнослужителі. Іван Просяновський – настоятель храму Святої великомучениці Параскеви в селі Тютьки, що входить у Лука-Мелешківську ТГ.
Днями із прихильниками нашого об’єднання зустрівся Валерій Коровій – голова ГО «МИ – ВІННИЧАНИ». Під час зустрічі мова йшла про наповнення бюджету місцевих громад, сплату податків фізичними особами. Ці питання нині актуальні для громад, які розташовані поблизу обласних центрів. Адже більшість місцевого населення працює в місті, відповідно і сплачує податки до його бюджету. Тож великі міста акумулюють кошти у своїх казнах. У європейських країнах (зокрема у Польщі) зовсім інша модель: податки сплачуються за місцем прописки громадян. А отже маленькі громади мають змогу створити комфортні умови для проживання своїх мешканців.
У планах представників новоствореного осередку – проєкти, націлені на благоустрій території та економічний розвиток громади.
Об’єднуємо зусилля, утримуємо волонтерський та економічний фронт, наближаємо ПЕРЕМОГУ!