Історію міста Бар рахують з 1425-го року. Щоправда, тоді ані назви Бар, ані самого міста ще й близько не було. Зате на протилежному (від теперішнього Бару) боці річки Ров розташовувалось селище, яке теж іменувалось Ровом.
У 1537році його разом із навколишніми землями у місцевого воєводи викупила польська королева Бона Сфорца. Вона і назвала новітнє місто Баром, на честь італійського міста Барі (в якому провела своє дитинство). З тих пір Бар одразу отримав великі привілеї, його мешканців звільнили на 16 років від податків, а самому місту було надано Магдебурзьке право.
Непросту історію має це містечко. Воно безліч разів спустошувалось татарами і знову відроджувалось.
Є тут чимало визначних місць та пам’яток, які збереглися до сьогодні: монастир кармелітів, костел святого Миколая, церква Успіння Пресвятої Богородиці тощо. А ще, це місто славиться доброзичливими та працьовитими людьми.
Днями представники ГО «МИ – ВІННИЧАНИ» на чолі із головою об’єднання Валерієм Коровієм побували у Бару. Створили тут теж осередок ГО, який очолив Олексій Шостаківський.
Традиційно, проведено зустріч із нашими прихильниками. Приємно відзначити, що в кожній громаді у нас чимало однодумців.
Під час зібрання барчани розповіли, що з початку повномаштабного вторгнення рашистів вони відразу згуртувались та стали на захист Батьківщини. Приємно, що і серед бійців також є ті, хто нас підтрмує і поділяє погляди. Хоча сьогодні вони тримають оборону країни, однак стверджують, що після Перемоги поповнять наші лави.
Барчани розуміють, що в такий скрутний для країни час варто захищати країну на всіх фронтах. Тому одні боронять її на передовій, інші – тримають економічний та аграрний фронти. Готуються до посівної, по можливосі створюють робочі місця, допомагають тим, хто цього потребує. Гуртом наближають ПЕРЕМОГУ.