Понад 300 маскувальних сіток площею понад 12 тисяч квадратних метрів сплели волонтери колективу “Стрижавські павучки”. Виготовляли такі ще у 2014 році, після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну відновили роботу. Як знаходять матеріали та що мотивує до праці, майстрині розповіли Суспільному.
Маскувальні сітки плетуть у приміщенні стрижавського ліцею. Працюють щодня, навіть попри відключення електроенергії. У такому випадку залу освітлюють ліхтарями.
“В’яжемо вузлики, щоб виходили ромбики. Сітка має прикривати, але разом із тим наші захисники мають бачити крізь неї. Коли я думаю, що цей шнурочок зав’язую на шиї російського військового, взагалі руки не болять. Ми не думаємо про погане, коли плетемо сіточки, думаємо тільки про добре – про наших захисників. Хочемо, щоб вони прикривали їх, зберігали, оберігали”, – говорить волонтерка Ольга Благун.
Волонтерка Лариса Степанець каже, маскувальні сітки виготовляють різних розмірів. Було і спецзамовлення на військовий літак.
“Спочатку плели шматочки, а потім сплітали до купи, щоб вона була необхідного об’єму. Більше 700 квадратних метрів. Десь три тижні над однією сіткою працювали. Це було невеличким викликом для нас. Вона все-таки велика, сітка на літак. Трішки переживали, що може не вийде зробити”, – каже Лариса Степанець.
Тканиною для сіток майстринь забезпечують вінницькі підприємці.
“Цей матеріал водостійкий, з такого нашим військовим шиють форму. На сітці він міцно тримається і, разом з тим, має вигляд натурального снігу. Ми його перебираємо, дівчата перебирають. Це кропітка дуже праця”, – говорить волонтерка Людмила Мазай.
Нитки для основи під маскувальну сітку купують за власні гроші.
“В нас є проєкт “Зелена школа” . Ми сортуємо вторсировину: пластик, папір, кришечки, метал. В жовтні провели дві акції, в результаті яких заробили близько 12 тисяч. Щасливі від того, що є нитка, значить буде робота, значить будуть сіточки і всіх хлопців наших захистимо”, – каже Людмила Мазай.
Цього разу захисники замовили маскувальні сітки на зиму. Дві таких передали військовому Сергію Кузнєцову.
“Нам доводиться і техніку, і гаубиці ховати. Випав сніг і є необхідність вже в білих сітках, зелені вже не йдуть”, – каже Сергій Кузнєцов.
Працюватимуть, кажуть майстрині, поки буде необхідність.
Джерело: Суспільне Вінниця