Сьогодні всі українці, й вінничани зокрема, згуртувавшись, працюють заради перемоги. Незважаючи на вік та посади, трудяться і вдень, і вночі, аби пришвидшити такий бажаний переможний день. Кожен на своєму місці робить все, аби допомогти здолати окупанта.
Не стали винятком і жителі Дашівської територіальної громади, які, сконсолідувавшись, допомагають переселенцям та військовим.
“Коли ми почули, що росія здійснила повномасштабний наступ, у нас був шок та розпач. Однак такий стан тривав недовго. Ми зрозуміли, що треба щосили гнати ворога, і всіма можливими шляхами допомагати нашим бійцям, – розповідає директор Дашівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. Дашівської селищної ради Світлана Резніченко. – Ще в лютому ми з колегами зібралися коштами й купили свинину, переробили її на тушонку. Потім у нашу громаду привезли курятину, її теж переробили на тушонку. Возимо допомогу на передову, годуємо переселенців”.
Нині в селі проживає чимало переміщених осіб з Ірпеня та Бучі, зараз почали приїздити люди зі Сходу держави – Харкова, Маріуполя.
“Людей селимо по сім’ях. З однієї соцбудівлі зробили склад, туди зносимо всю необхідну допомогу: одяг, продукти, постільну білизну, засоби гігієни, – продовжує Світлана Сергіївна. – Коли приїздять переселенці, то саме там можуть отримати все необхідне для себе. Дуже багато людей до нас прибуває, які втратили все: житло, одяг, інколи і рідних. Ми намагаємося всіляко допомогти кожному, хто втік з того пекла”.
Люди приїздять цілими сім’ями. Більшість родин – з дітьми. Переселенців, за словами директора школи, реєструють, школярів – одразу записують до навчальних закладів.
“У нас усі школи працюють, ці дітки, разом із місцевими учнями, мають можливість доєднатися до навчального процесу і не пропускати шкільної програми. Ми, вчителі, вдень ведемо уроки, а решту вільного часу витрачаємо на волонтерську роботу: надаємо психологічну допомогу переселенцям, збираємо продукти, одяг, готуємо їжу – робимо все, аби наблизити перемогу. Наші учні для бійців малюють малюнки, ми їх передаємо з провіантом на Схід. Такі дитячі твори дуже підіймають бойовий дух наших захисників”, – зазначає Світлана Резніченко.
Зараз, окрім збору допомоги та облаштування переселенців, жителів Дашівської громади влаштовують і толоки: згрібають сухе листя та гілля, вирізають старі дерева, саджають молоді алеї та парки, білять, фарбують – прибирають населений пункт.
“Підтримання чистоти та порядку відрізняє нас, українців, від рашистів. У цьому ми вже не раз переконалися”, – підкреслює пані Світлана.