Ці рядки Володимира Сосюри, наче про наш військово-патріотичний вишкіл, який днями відбувся на витоках річки Рось в історичному Погребищі.
Три неймовірно насичених дні дівчата і хлопці із Погребищанської, Іллінецької, Дашівської, Турбівської, Вінницької громад не лише відпочивали, але й здобували навички з домедичної підготовки, облаштування наметового табору, приготування їжі в польових умовах, метання ножів, сокир, керування дронами та багато іншого. І все це у супроводі національних, стародавніх традицій. Діти зустрічали Івана Купала, дівчата пускали на воду віночки, хлопці стрибали через багаття, виготовляли ляльку Марену – символ жіночої сили, пускали у воду вогняне колесо коловороту для обряду шлюбування двох стихій – Сонця та Води.


Особливо юнакам і дівчатам сподобалися комплексні змагання зі спортивного метання ножів, сокири та стрільби з лука, які проводили майстри ГО «Сталевий Сокіл» із міста Звягель. Переможці отримали відзнаки, а кожен з учасників – пам‘ятний медальйон.




Майже увесь день діти змагалися у страйкболі. Командна гра неабияк об‘єднала дівчат і хлопців, тому й не зогледілися, як швидко минув час…
Наприкінці вишколу учасники зізналися, що почуваються втомленими, але щасливими! Бо тут знайшли нових друзів, нові знання, по-новому усвідомили національну ідею українства.





– Ми прагнемо відшукати найбільш вдалий формат роботи з молодим поколінням. І цей військово-патріотичний табір — це те, що дійсно виховує молоде покоління у патріотичному дусі. Це початок великої справи. Плануємо масштабувати вишкіл, зробити його постійно діючим і проводити у кілька змін, адже охочих дуже багато, – відзначив голова громадського об‘єднання «Ми – Вінничани» Валерій Коровій.
А координатор із взаємодії з військовими і ветеранами Фонду «МХП-Громаді» Олександр Канарський подякував усім організаторам за командну роботу та розвиток національно-патріотичної молоді.



До слова, цей національно-патріотичний табір став першим, якому присвоєно ім‘я 9-го генерала УПА Івана Трейка. Він виходець з Погребищанського краю, тут шанують і пам‘ятають видатного борця за волю України. Його справу погребищани продовжують уже в сучасній війні з московією.
