Метанівка утворилась з двох поселень, розташованих на похилих берегах річки Сури, лівої притоки річки Буг. Однак, яку назву мало поселення тоді – невідомо. Краєзнавці зазначають, що у XVIII ст. одна з гайдамацьких ватаг у центрі сучасної Метанівки облаштувала укріплення у формі чотирикутника. Тут місцеві жителі рятувалися від переслідування польських військ. За переказами, один загін Ладижинського гарнізону несподівано наткнувся на це гайдамацьке укріплення і зазнав повної поразки, але під час цієї битви загинув козак Метай (Метан). Він був сподвижник Гонти. На його честь і назвали село.
Нині Метанівка належить до Соболівської громади Гайсинського району. Тут проживає невелика кількість людей, але всі вони активні, працьовиті та завзяті. Дбають про свою територію старостату і вболівають за громаду. З початку повномасштабного вторгнення метанівчани, як і всі, стали на захист Батьківщини: одні пішли на фронт, інші – волонтерити. Приймали в себе внутрішньо переміщених осіб, забезпечували їм комфортні умови для життя. Нині активно долучаються до донатів та збирання провіанту для бійців. Роблять усе, аби пришвидшити спільну перемогу.
Днями в Метанівці було проведено зібрання нашого Соболівського осередку. Його очолила Наталя Пащенко – активна, діяльна, креативна. Приємно вчергове відзначити, що і в цій громаді у нас знайшлося чимало однодумців. Серед них – і молодь. У ході розмови вирішили, що Соболівський осередок ГО «МИ – ВІННИЧАНИ» активно долучатиметься до розвитку своєї громади.
Наші представники й надалі допомагатимуть бійцям, які боронять Україну, окрім того братимуть участь у патріотичному та спортивному вихованні молодого покоління, дбатимуть про соціальну сферу та благоустрій.