Цій даті, повідомила на власній сторінці у мережі Facebook народна депутатка України, партнерка ГО “МИ – ВІННИЧАНИ” Лариса Білозір, були присвячені церемонія у Страсбурзі та позачергове засідання Комітету міністрів Ради Європи.
“На церемонії відзначення одного року агресії Росії проти України було людно! Вся площа перед РЄ була заповнена. Разом з Міністром закордонних справ Ісландії, яка в цьому році головує в Раді Європи, Генеральним секретарем Ради Європи Марією Пейчинович Бурич та Президентом ПАРЄ Тіні Коксом, постійним Представником України при Раді Європи Борисом Тарасюком та присутніми вшанували загиблих в цій страшній війні, – розповіла у дописі Лариса Білозір. – Десятки тисяч були вбиті або поранені в минулому році, мільйони повинні були покинути свої будинки і часто навіть свою країну. Хвилиною мовчання віддали шану їм”.
Народна депутатка зазначила, що момент, коли російська армія перетнула кордони України, Росія також перетнула червоні лінії Ради Європи. Членство Росії в найстарішій і найширшій договірній організації в Європі було призупинено протягом дня і завершилося протягом 3 тижнів. Діючи таким чином, вперше 46 країн-членів дали зрозуміти, що війна не сумісна з урочистим зобов’язанням держави-члена захистити і сприяти миру в Європі.
Вона також зауважила, що Україна успішно протистоїть вторгненню, звільнивши майже половину своїх нещодавно окупованих територій, але потребує більше міжнародної підтримки, щоб відкинути агресора назад до міжнародно визнаних кордонів.
Крім того, Лариса Білозір інформувала про власну участь у позачерговому засіданні Комітету міністрів Ради Європи, де були представлені 46 країн РЄ та в прийнятій резолюції наголосили на нагальній необхідності встановлення механізмів підзвітності та компенсації у відповідь на агресію Росії проти України.
“У рішенні, ухваленому на позачерговому засіданні Комітету міністрів Ради Європи, підтверджено необхідність рішучого і однозначного міжнародно-правового реагування на агресію Росії проти України. Комітет закликав до постійних міжнародних зусиль з забезпечення відповідальності за злочин агресії і визнав нагальну потребу в реєстрі для обліку та документуванні доказів і претензій України на пошкодження, втрату або поранення в результаті російської агресії. Міністри закликали Генерального секретаря РЄ до спільної роботи щодо взаємодоповнюваності у прийнятті рішень, щодо існуючих механізмів, щоб можна було запустити функціонування такого реєстру, у співпраці з Україною, під егідою, або за сприяння Ради Європи”, – повідомила Лариса Білозір.
Народна обраниця також наголосила, що Україна залишається сильною у своїй боротьбі за свободу і демократію, а весь цивілізований світ – з Україною.