Про це на власній сторінці у мережі Facebook повідомив народний депутат України Микола Кучер.
“Наш з колегами законопроєкт № 7548-1 підтримали 304 народні депутати”, – відзначив він.
За словами народного обранця, через збройну агресію росії в Україні постала проблема забезпечення належного зберігання зерна через неможливість відправляти його на експорт морськими портами з одночасним виникненням дефіциту місць для зберігання агропродукції. Загалом зерносховища в Україні можуть зберігати близько 60 млн т. зерна.
“На початок червня у зерносховищах країни зберігалось у 4 рази більше зерна, ніж залишки на початку минулого року – приблизно 23,5 млн т., – зазначив Микола Кучер. – Але при цьому темпи експорту зерна через зупинку роботи портів скоротились до 1,5 млн т. на місяць, в той же час до 24 лютого цей показник досягав 5-6 млн т/міс.”
З урахуванням усіх факторів, доступність вільних місткостей за умови їх рівномірного завантаження буде вичерпана у жовтні 2022 року (дефіцит місткості розрахунково складатиме 7,7 млн тонн).
Виходом із ситуації, за словами народного депутата, є використання тимчасових засобів зберігання зернових: мішків та рукавів (поліетиленові мішки та рукава, в які можна завантажувати та залишати на полях до 200 тонн зернових), тимчасових силосів, а також машин (обладнання) що призначені для їх завантаження та розвантаження.
“Таким чином, є необхідним у стислі строки імпортувати та встановити в Україні біля 80 тис. рукавів, щонайменше 80 комплектів машин (обладнання) для їх завантаження та тимчасових силосів. Але цьому заважає їх дефіцит та високі ціни – зараз один рукав для зберігання 180 (200) тонн зерна коштує близько 1000 доларів США, в той час, як аграрії страждають від занизьких закупівельних цін на сільгосппродукцію. Тому законом звільнили «від оподаткування ввізним митом імпорту в Україну мішків, рукавів для зберігання зернових та олійних культур та обладнання для їх наповнення, завантаження, розвантаження”, – підкреслив Микола Кучер.