Таке переконання висловила народна депутатка України Лариса Білозір. На власній сторінці у мережі Facebook вона повідомила, що Верховна Рада вчергове зібралась на засідання, для прийняття важливих для країни рішень.
“Зараз завдання держави – максимально спростити ведення сільського господарства та зменшити бюрократичне навантаження і на бізнес, і на органи державної влади”, – наголосила Лариса Білозір.
За словами народної депутатки, було проголосовано низку важливих законопроєктів, зокрема:
№7269 – щодо функціонування місцевого самоврядування у період дії воєнного стану.
Передбачає збільшення повноважень сільського, селищного, міського голови територіальної громади, де не ведуться бойові дії та не утворена військова адміністрація.
Ключові зміни:
- передача коштів з місцевого бюджету на потреби ЗСУ;
- створення установ для надання безоплатної первинної правової допомоги;
- боротьба зі стихійними лихами та епідеміями;
- поводження з небезпечними відходами;
- звільнення земельних ділянок комунальної власності від незаконно розміщених тимчасових споруд;
- обстеження будівель і споруд пошкоджених внаслідок бойових дій;
- демонтажу будівель і споруд, які за результатами обстеження визнані аварійно небезпечними і такими, що становлять загрозу життю людей;
№7264 – щодо безперебійного виробництва та постачання сільськогосподарської продукції під час воєнного стану.
Скасовує до кінця воєнного стану держреєстрацію агрохімікатів, які ввозять в Україну, серед яких деякі види азотних добрив, нітрати амонію, аміак у водному розчині, тіосульфати, фосфати калію, кальцію та алюмінію, борати, хелат цинку та низка інших мінеральних добрив.
№7289 – щодо особливостей регулювання земельних відносин в умовах воєнного стану.
Спрощує надання в користування земельних ділянок для потреб національної економіки, аграрного сектору та громадян України на час воєнного стану. Законопроєкт надає територіальним громадам сіл, селищ, міст можливість передавати в оренду земельні ділянки сільськогосподарського призначення, що є комунальною власністю територіальних громад, без державної реєстрації права комунальної власності на такі земельні ділянки.