У цьому переконаний Петро Струсевич – директор фермерського господарства “Велес Віта”, про яке хочемо розповісти сьогодні.
ФГ «Велес Віта» створено в 2000 році. Площі земельного банку господарства складають 3 200 га. Фермерське господарство займається рослинництвом (вирощують зернові та олійні культури) та тваринництвом (має стадо ВРХ).
Сьогодні складні часи для усієї України. Однак, сільське господарство – це галузь, яка не може чекати. Петре Павловичу, яка ситуація із посівною кампанією на фермерському господарстві «Велес Віта», яке Ви очолюєте?
– На сьогодні закрили вологу на всіх полях, на площі 2100 га. Підкормили озимину на площі 1100 га. На 420 га (із 720 га) зробили підсів озимої пшениці. Почали сіяти буряк: вже 220 га при плані 320. Сіємо зараз люцерну та ячмінь. Посіяли гороху 100 га. Далі йде підготовка до посіву кукурудзи, сої, гречки та соняшнику.
Війна вплинула на роботу багатьох підприємств. Зокрема і сільського господарства. Яка ситуація у Вашому фермерському господарстві? Чи підприємство планує згідно з планом?
– Все йде згідно з планом. Дизпаливо заготовили ще з зими. Механізаторів у нас вистачає. У нас тваринництво – 5920 голів великої рогатої худоби, із них 1800 голів – дійне стадо. До війни доїли 56 т молока, зараз доїмо 37-38 т, бо менше даємо соняшникових та соєвих шротів і перейшли на дворазове доїння замість триразового. Є й проблема: зменшилась вартість молока на 2 грн, або 20%. При цьому у ціні зросли всі корма, приміси, шроти, запчастини до техніки на 50-80%. А от вартість молока та м’яса знизилась. В даний час є проблема із м’ясом, бо м’ясокомбінати не працюють. Раніше ми здавали по 200-300 голів. Нині здавати нема куди. Тульчинський м’ясокомбінат працює не на повну потужність. Решта взагалі призупинили роботу. І це проблема. Разом з тим, не втрачаємо оптимізм, ми продовжуємо розвивати наше господарство. В нас працює дві будівельні бригади: одна встеляє дорогу по селі, друга – будує приміщення для корівника. Духом не падаємо!
Ваше фермерське господарство активно допомагає і Збройним Силам України, і громадянам, які потребують підтримки.
– Так, постійно. Ми передали допомогу на понад 1 мільйон грн: сир, масло, цукор, зерно, крупи, тушонки, дизпаливо. Передали на армію дві машини. Одна з них – новий Renault Sandero. Чим можемо, тим допомагаємо. В нас у районі створена координаційна рада при селищній раді. То волонтери звертаються туди, а голова та заступник вже розподіляють допомогу відповідно до потреб.
На завершення, Ваші прогнози: українцям є чого хвилюватись щодо продуктів харчування?
– Все буде добре. Ми будемо і з хлібом, і з молоком, і з м’ясом. Будемо розвивати свій край та Україну. Захищати її! Разом йти до перемоги! Не втрачаємо оптимізм і не падаємо духом!